Przejdź do głównej zawartości

Rzetelność czy rutyna?

                                                                                                                                             22.07.2021 r. 


                    Jak zapewne pamiętacie, w dniu 10 lutego 2020 roku moi pełnomocnicy złożyli do Sądu Najwyższego wniosek o wznowienie postępowania i uchylenie wyroku Sądu Okręgowego w Nowym Sączu skazującego mnie na karę 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo Andrzeja Kolikowskiego ps. Pershing.
Wniosek ten zawierał postulat do Sądu Najwyższego o przeprowadzenie szeregu czynności sprawdzających w trybie art. 97 kpk przed merytorycznym rozpoznaniem wniosku, który dotyczył również natychmiastowego wstrzymania wykonania niesłusznie zasądzonej kary pozbawienia wolności, którą odbyłem w wymiarze niespełna 21 lat.
Próbowaliśmy przekonać Sąd Najwyższy, że nieodwracalne skutki w aspekcie psychicznym i psychologicznym nastąpią w sytuacji gdy niesłuszny wyrok zostanie przeze mnie wykonany w całości.
W dniu 30 czerwca 2021r Sąd Najwyższy postanowił nie uwzględnić wniosku o wstrzymanie wykonania kary. Na stronie 3 tego uzasadnienia możemy przeczytać: "... Dokonana przez Sąd Najwyższy na obecnym etapie procedowania nad wnioskiem o wznowienie z lutego 2020 r analiza jego treści w zakresie wskazanym przez obrońców skazanego podstaw tego wznowienia prowadzi do konstatacji, że pomimo bardzo obszernego uzasadnienia, mającego wskazywać wystąpienie podstaw wznowieniowych, jak i znacznej jego szczegółowości, nie są owe podstawy zasadne w stopniu, który doprowadził by Sąd do przekonania, iż należy wstrzymać wykonalność wyroku skazującego na karę pozbawienia wolności. Powyższe nie przesądza oczywiście na tym etapie postępowania wznowieniowego o mającym zapaść w przyszłości rozstrzygnięciu w przedmiocie zasadności wniosku o wznowienie postępowania..." 
Dla mnie osobiście istotnym problemem jest to, co Sąd Najwyższy zrobił w trybie art. 97 kpk, czyli jakich dokonał czynności sprawdzających zasadność złożonego wniosku przed wydaniem rozstrzygnięcia w zakresie wstrzymania wykonania kary? Treść art. 546 kpk stanowi że "jeśli sąd zarządził sprawdzenie okoliczności w trybie art. 97 strony mają prawo wziąć udział w czynnościach sprawdzających".
Przez niespełna półtorej roku - jako strona postępowania nie otrzymaliśmy żadnego zarządzania Sądu Najwyższego świadczącego o sprawdzeniu okoliczności podniesionych przez nas w uzasadnieniu wniosku o wznowienie postępowania i wstrzymanie wykonania kary. Zastanawiam się jak taki sposób postępowania Sądu Najwyższego realizuje uchwałę 7 sędziów tego sądu z dnia 26 maja 2020 r w sprawie o sygn. akt I KZP 12/19?

Często odnoszę wrażenie że uwikłanie mnie w sprawę dotychczas niewyjaśnionego zabójstwa gen. Marka Papały - pomimo wyroku mnie uniewinniającego - nadal wywołuje negatywne i niesłuszne konsekwencje w dotyczących mnie sprawach penitencjarnych i postępowaniu Sądu Najwyższego a takie publikacje jak ta ostatnia z miesięcznika Świat Wiedzy podsyca spiskową "teorię dziejów" pośrednio sugerując błędność zapadłych w sprawie zabójstwa gen Papały prawomocnych orzeczeń sądowych. To właśnie tego typu publikacje powodują paraliż instytucji państwa decydujących o moim życiu.
Czy to wszystko wytrzymam? Tak, ale łatwo nie jest!  W moim przypadku nadzieja na rzetelność, obiektywizm i sprawiedliwość - umiera ostatnia.





#rzetelnośćczyrutyna
#nieprzemijająceskutki
#teoriespiskowe

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wprost: Papała został zabity z zazdrości? „Moja żona ma z nim romans”

 źródło:   Link do artykułu - Wprost Autor: Janusz Szostak Autor: Janusz Szostak Dodano:  3   listopada   2020 ,    19:42 16   8 53 456 Kolejny proces w sprawie zabójstwa Marka Papały zakończył się porażką organów ścigania. Po 22 latach od zabójstwa byłego szefa policji, sąd mógł jedynie stwierdzić, że nie wie, kto i dlaczego dokonał tej zbrodni. Dotarłem do osoby, która wskazuje, kto i na czyje zlecenie zamordował generała. Motywem miała być zazdrość. Był późny wieczór 25 czerwca 1998 roku, gdy Marek Papała, były Komendant Główny Policji, podjechał pod dom na warszawskim Mokotowie swoim daewoo espero. Kiedy generał wysiadał z samochodu, obok pojawił się nieznajomy, który zapytał o coś Papałę. Gdy ten otworzył drzwi, mężczyzna oddał jeden strzał, trafiając w środek czoła swojej ofiary. Pocisk znaleziono w siedzeniu kierowcy. Kula miała spiłowany czubek. Tak robią płatni mor...

Wprost: Kontrowersyjny wyrok ws. zabójstwa „Pershinga”. Milioner skazany na 25 lat za niewinność? „Uszyli mu te buty na zamówienie”

Kontrowersyjny wyrok ws. zabójstwa „Pershinga”. Milioner skazany na 25 lat za niewinność? „Uszyli mu te buty na zamówienie” Autor: Janusz Szostak  źródło:   Link do artykułu - Wprost   Andrzej Kolikowski, znany bardziej jako „Pershing”, został zastrzelony 5 grudnia 1999 roku w Zakopanem. To najgłośniejsza w Polsce egzekucja gangsterska. Co prawda w sprawie zabójstwa legendarnego gangstera zapadły prawomocne wyroki, to nie brakuje osób, które je podważają. Twierdząc, że jeden ze skazanych – Ryszard Bogucki, przebywa za kratami bezpodstawnie. – Moim zdaniem skazanie go w sprawie „Pershinga” miało uwiarygodnić, że stał także za zabójstwem Marka Papały. Proszę, oto jest prawdziwy kiler, który zabije zarówno gangstera, jak i policjanta. Uszyli mu te buty na zmówienie – nie ma wątpliwości były policjant, pracujący przy tej sprawie. Utworzon...

Wspólnik Niemczyka wyklucza Boguckiego: "On nie zabił Pershinga"

Mariusz K. to były przestępca obecnie mieszkający w Wielkiej Brytanii. W latach 90-tych wspólnie z Ryszardem Niemczykiem prowadził komis samochodowy. W szczerej rozmowie, tylko nam, opowiada swoją wersję na temat znajomości Niemczyka z Ryszardem Boguckim. Twierdzi, że nigdy Boguckiego nie widział w towarzystwie Niemczyka i wyklucza udział tego drugiego w zabójstwie Andrzeja Kolikowskiego ps. "Pershing". Ryszard Niemczyk                        Ryszard Bogucki                          Wywiad przeprowadzony przez Red. Agnieszkę Piechurską.  Link do całego wywiadu: http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ryszard-bogucki-nie-zabil-pershinga-byly-przestepca-potwierdza-te-wersje/lkcvp9w                                    ...